A 91. Oscar-gálán az Amerikai Filmművészetek és Filmtudományok Akadémiája a 2018-as év legjobb filmjeit és filmeseit részesíti elismerésben. A díjátadó ceremóniát 2019. február 24-én rendezik a Dolby Színházban Los Angelesben, helyi idő szerint 17:00 órától (hazai idő szerint február 25-én 02:00 órától).

Nézzük, hogy az idén, mely alkotásoknak szurkolhatunk:

Bohém rapszódia

Bohém rapszódia

Legjobb film

Spike Lee (BlacKkKlansman – Csuklyások)
Pawel Pawlikowski (Hidegháború)
Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
Alfonso Cuarón (Roma)
Adam McKay (Alelnök)

Legjobb férfi főszereplő

Christian Bale (Alelnök)
Bradley Cooper (Csillag születik)
Willem Dafoe (At Eternity’s Gate)
Rami Malek (Bohém rapszódia)
Viggo Mortensen (Zöld könyv)

Legjobb férfi mellékszereplő

Mahershala Ali (Zöld könyv)
Adam Driver (BlacKkKlansman – Csuklyások)
Sam Elliott (Csillag születik)
Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
Sam Rockwell (Alelnök)

Roma

Roma

Legjobb női főszereplő

Yalitza Aparicio (Roma)
Glenn Close (The Wife)
Olivia Colman (A kedvenc)
Lady Gaga (Csillag születik)
Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)

Legjobb női mellékszereplő

Amy Adams (Alelnök)
Marina de Tavira (Roma)
Regina King (If Beale Street Could Talk)
Emma Stone (A kedvenc)
Rachel Weisz (A kedvenc)

Legjobb idegennyelvű film

Capernaum (Libanon)
Hidegháború (Lengyelország)
Never Look Away (Németország)
Roma (Mexikó)
Bolti tolvajok (Japán)

Ralph lezúzza a netet

Ralph lezúzza a netet

Legjobb animációs film

A hihetetlen család 2. (Brad Bird)
Kutyák szigete (Wes Anderson)
Mirai – Lány a jövőből (Mamoru Hosoda)
Ralph lezúzza a netet (Rich Moore, Phil Johnston)
Pókember: Irány a Pókverzum! (Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman)

Legjobb adaptált forgatókönyv

The Ballad of Buster Scruggs (Joel Coen , Ethan Coen)
BlacKkKlansman – Csuklyások (Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee)
Megbocsátasz valaha? (Nicole Holofcener and Jeff Whitty)
If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)
Csillag születik (Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters)

Zöld könyv

Zöld könyv

Legjobb eredeti forgatókönyv

A kedvenc (Deborah Davis, Tony McNamara)
A hitehagyott (Paul Schrader)
Zöld könyv (Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly)
Roma (Alfonso Cuarón)
Alelnök (Adam McKay)

Legjobb operatőri munka

Hidegháború (Lukasz Zal)
A kedvenc (Robbie Ryan)
Never Look Away (Caleb Deschanel)
Roma (Alfonso Cuarón)
Csillag születik (Matthew Libatique)

Legjobb vágás

BlacKkKlansman – Csuklyások (Barry Alexander Brown)
Bohém rapszódia (John Ottman)
Zöld könyv (Patrick J. Don Vito)
A kedvenc (Yorgos Mavropsaridis)
Alelnök (Hank Corwin)

Mary Poppins visszatér

Mary Poppins visszatér

Legjobb eredeti filmzene

BlacKkKlansman – Csuklyások (Terence Blanchard)
Fekete Párduc (Ludwig Goransson)
If Beale Street Could Talk (Nicholas Britell)
Kutyák szigete (Alexandre Desplat)
Mary Poppins visszatér (Marc Shaiman, Scott Wittman)

Legjobb eredeti betétdal

All The Stars (Fekete Párduc, Kendrick Lamar)
I’ll Fight (RBG, Diane Warren, Jennifer Hudson)
The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins visszatér, Marc Shaiman, Scott Wittman)
Shallow (Csillag születik, Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt, Benjamin Rice)
When A Cowboy Trades His Spurs For Wings (The Ballad of Buster Scruggs, Willie Watson, Tim Blake Nelson)

Legjobb vizuális effektus

Bosszúállók: Végtelen háború
Barátom, Róbert Gida
Az első ember
Ready Player One
Solo: Egy Star Wars-történet

Fekete párduc

Fekete párduc

Legjobb díszlet

Fekete Párduc (Hannah Beachler)
Az első ember (Nathan Crowley, Kathy Lucas)
A kedvenc (Fiona Crombie, Alice Felton)
Mary Poppins visszatér (John Myhre, Gordon Sim)
Roma (Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez)

Legjobb jelmez

The Ballad of Buster Scruggs (Mary Zophres)
Fekete párduc (Ruth E. Carter)
A kedvenc (Sandy Powell)
Mary Poppins visszatér (Sandy Powell)
Két királynő (Alexandra Byrne)

Legjobb smink és haj

Border
Két királynő
Alelnök

Legjobb animációs rövidfilm

Animal Behaviour (Alison Snowden, David Fine)
Bao (Domee Shi)
Late Afternoon (Louise Bagnall)
One Small Step (Andrew Chesworth, Bobby Pontillas)
Weekends (Trevor Jimenez)

Legjobb rövidfilm

Detainment (Vincent Lambe)
Fauve (Jeremy Comte)
Marguerite (Marianne Farley)
Mother (Rodrigo Sorogoyen)
Skin (Guy Nattiv)

Az első ember

Az első ember

Legjobb hangvágás

Fekete Párduc (Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker)
Bohém rapszódia (John Warhurst)
Az első ember (Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan)
Hang nélkül (Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl)
Roma (Sergio Diaz, Skip Lievsay)

Legjobb hangkeverés

Fekete Párduc
Bohém rapszódia
Az első ember
Roma
Csillag születik

Legjobb dokumentumfilm

Free Solo (Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi)
Hale County This Morning, This Evening (RaMell Ross)
Minding the Gap (Bing Liu)
Of Fathers and Sons (Talal Derki)
RBG (Betsy West, Julie Cohen)

Legjobb dokumentum-rövidfilm

Black Sheep (Ed Perkins)
End Game (Rob Epstein, Jeffrey Friedman)
Lifeboat (Skye Fitzgerald)
A Night at the Garden (Marshall Curry)
Period. End of Sentence (Rayka Zehtabchi)